Виставка до Міжнародного дня рідної мови.
21 лютого святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року.Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови, щоб привернути світову прогресивну спільноту до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову.
З цієї нагоди бібліотекарі книгозбірні організувала книжкову виставку «Українська мова - спадщина тисячоліть»
Експозицію тематично поділено на розділи.
1. «Корифеї українського слова», В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Твори, написані українською народною мовою, існували і розповсюджувались в Україні з початку XVII ст., задовго до появи «Енеїди» І. Котляревського . З кінця XVIII століття зароджується нова українська літературна мова на народній основі. Основоположником її став Іван Котляревський. Тарас Шевченко своєю творчістю підніс українську літературну мову до рівня загальнонародної. Традиції Шевченка в розвитку української літературної мови провадили далі у своїй творчості Пантелеймон Куліш], І. Я. Франко, Леся Українка, Панас Мирний, М. М. Коцюбинський та інші письменники.
2. «І народу без мови нема…» цей розділ презентує книги з актуальних питань розвитку та функціонування української мови як державної. Історія української мови починається від праслов'янської мовної єдності (до VI століття н. е.) Різні вчені по-різному трактують час виокремлення української мови з-поміж інших слов'янських]. Історія її походження та становлення до сьогодні є об'єктом гострих суперечок як суто мовознавчого, так і політичного характеру.
3.
«Словники - скарбниця українського слова» Серед
книжкового надбання кожної цивілізованої нації енциклопедії та словники посідають особливе
місце, вони є свідченням духовного потенціалу народу, рівня розвитку його науки
та культури.
Читачі залишили у
імпровізованій відкритій газеті свої думки про рідну мову.
Тож насолоджуймося рідною мовою, адже
така мелодика та краса варті цього!
Виставка експонується у приміщенні читальної зали Буської бібліотеки .
Немає коментарів:
Дописати коментар