середа, 28 липня 2021 р.

БІБЛІОТЕКИ БУСЬКОЇ ТГ: ЯК ПРАЦЮВАТИМЕМО ДАЛІ

 

Сьогодні у великому залі Буського міського Народного дому відбулася чергова виробнича нарада бібліотечних працівників Буської територіальної громади. У нараді взяли участь начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради Богдан Глуховецький  та провідний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Дмитро Татарин. Зокрема, Богдан Глуховецький та директор КЗ «Буська публічна бібліотека» Іванна Якимишин  познайомили присутніх з важливими документами, які  були прийняті на сесії Буської міської ради, а також наказами керівництва відділу щодо подальшої роботи бібліотечних закладів Буської ТГ, а саме:

-         про затвердження структури КЗ «Буська публічна бібліотека»;

-         про можливе вивільнення та зміну істотних умов праці працівників КЗ «Буська публічна бібліотека»



Також в ході наради  бібліотекарі обговорили інші актуальні питання:  про важливість вакцинації працівників бібліотечної сфери від гострої респіраторної хвороби COVID–19, про впорядкування та передачу фондів бібліотек-філій, що будуть реорганізовані з 01.10.2021 р., про відзначення святкових та пам’ятних дат серпня, підготовку та проведення заходів до 30 – річчя Незалежності України.


четвер, 22 липня 2021 р.

ВОНА ПОЛЯГЛА ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

 

Сьогодні – 35-а річниця від дня народження Героїні Небесної Сотні, нашої землячки Ольги Бурої


 

 

 

«Вона завжди помагала і підтримувала інших, хоч би як не було боляче на душі їй самій…»

                                                             

 (Із спогадів сестри та матері про  про Ольгу Буру)

 

 

 

У листопаді 2013 року, коли в Україні почалася Революція гідності, цій тендітній дівчині було лише 27.  Починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили  її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сімя і довідалась, що Оля з чоловіком на Майдані. Вона провела на Майдані всі три місяці - допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки  бруківкою було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року. Молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.

Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ:

 

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).