середа, 27 лютого 2019 р.

"ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ВОЛЮ!" - КНИГА ПРО УКРАЇНСЬКУ РЕВОЛЮЦІЮ


Нещодавно фонд Буської ЦРБ ім. І Котляревського поповнився новою цікавою книгою - історико-мистецьким альманахом «За Україну, за її волю!», яка надійшла згідно обласної програми поповнення фондів публічних бібліотек. Видання побачило світ 2018 року у львівському видавництві «Левада» і присвячене 100-річчю проголошення Незалежності ЗУНР,100-річчю утворення Української Галицької Армії та 100-річчю проголошення Акту Злуки Українських Земель.
Тематично вдало підібрані наукові статті доносять до нас відгомін вікопомних подій і кривавих боїв та славу, якою вкрили себе Січові Стрільці, вояки УГА та армії УНР у боротьбі за волю України. Українська революція – це і революція творців. митців, поетів і художників, учителів і вчених, які будуть її продовжувати до повної і незворотної перемоги. Картини визначних митців – безпосередніх учасників цих подій, як і військові ордени та відзнаки, однострої та унікальні світлини є окрасою альманаху. Вони дають нам можливість зануритися в атмосферу того часу, краще зрозуміти події, висвітлені в наукових добірках. Альманах укладено українською та англійською мовами. Автором проекту є журналіст-міжнародник Марко Сімкін. За його словами, більшість ілюстрацій, розміщених в альманасі, публікуються вперше. Головний упорядник альманаху - редактор видавництва «Левада» Богдан Горбовий. У створенні збірки  також брали участь провідні діячі науки та культури Львівщини, зокрема науковці з ЛНУ ім. І. Франка та митці з Львівської національної академії мистецтв. 
Усіх, хто цікавиться нашим героїчним минулим та хоче глибше пізнати історію рідного краю, запрошуємо познайомитися з унікальним історико – художнім альманахом «За Україну, за її волю!» в нашій бібліотеці.
Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

МОВОЮ ЛЮБОВІ, МОВОЮ ДУШІ...

21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30 - ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. То ж нагоди Міжнародного дня рідної мови у стінах Буської районної бібліотеки в межах святкової наради бібліотекарів відбулася цікава зустріч з львівським письменником, поетом та бардом Зеновієм Филипчуком. 





Перу Зеновія Филипчука належать і численні твори для дітей, і вірші, які давно стали піснями та відомі далеко за межами України. Більше 20 – ти років  Зеновій Филипчук подорожує Україною і світом та несе людям правдиве українське слово, високу духовність та культуру. Отож разом зі своїм незмінним другом – гітарою та мудрими супутниками – книгами він завітав до Буська та зробив для нас справжнє свято мови, пісні та душі. Дякуємо йому за це!

Л.Вовк, зав методичного відділу Буської ЦРБ

БІБЛІОТЕКАРІ БУЩИНИ ОБГОВОРЮЮТЬ НАЙАКТУАЛЬНІШЕ

Вчора  у Буській районній бібліотеці на чергову виробничу нараду зібралися бібліотекарі Бущини. Під час зустрічі було обговорено найактуальніші питання діяльності бібліотек району  - вилучення морально та фізично зношеної літератури з фондів книгозбірень та поповнення їх новою якісною літературою, активізація у проведенні бібліотекарями цікавих інтерактивних заходів для читачів, висвітлення роботи через ЗМІ та Інтернет.

Дирекція і методично - бібліографічний відділ Буської ЦРБ  (Оксана Стецик та Леся Вовк) коротко проаналізували основні здобутки та проблеми в роботі за минулий рік, а начальник відділу культури та туризму Людмила Ціхоцька окреслила побажання щодо роботи бібліотекарів у найближчий місяць, зокрема, до відзначення 205 – их уродин від дня народження Т.Шевченка. 

середа, 6 лютого 2019 р.

ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ

90 років тому – наприкінці січня на початку лютого 1929 року – у Відні зібралось кількадесят українських діячів, які після поразки національно-визвольної боротьби залишили Україну. Наслідком їхньої зустрічі стало створення Організації українських націоналістів (ОУН) – політичної сили, яка відіграла дуже помітну роль в українській історії середини ХХ століття.
На Львівщині 2019 рік проголошено роком Степана Бандери та Організації українських націоналістів, впродовж лютого тривають різноманітні заходи національно – патріотичної тематики, присвячені славним сторінкам боротьби українських націоналістів за соборну та незалежну державу.

Сьогодні в Буській ЦРБ ім.І.Котляревського з участю істориків, голови Буської районної ради Богдана Глови і головного спеціаліста відділу освіти Буської РДА Михайла Шимківа, а також бібліотекарів Бущини та працівників культури відбулася історична година «Зродились ми великої години», присвячена 90 – літтю створення ОУН.



Вся історія України – це історія визвольних змагань нації за державність, однак особливе місце посідає історія боротьби під проводом ОУН, жоден інший етап боротьби народу за державність не був таким чисельним, організованим і натхненим, як період діяльності Організації українських націоналістів. Михайло Шимків виступив з грунтовною лекцією про становлення та дільність ОУН, його доповнили історик за освітою Богдан Глова, директор Буської ЦБС Оксана Стецик та начальник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, акцентувавши увагу на іменах тих відомих земляків, які брали активну участь у національно – визвольних змаганнях – останній Головнокомандувач УПА Василь Кук та діяч ОУН та УВО, сотник Сидір Чучман. Завершилося дійство виконанням Гімну українських націоналістів.