понеділок, 29 травня 2017 р.

МЕРЩІЙ У БІБЛІОТЕКУ! ТУТ ЦІКАВО!

Чим сьогодні для мешканців села є бібліотека та чи потрібна вона взагалі? Однозначної відповіді, напевно, немає. Для кожного села – по- різному. Так от у Ракобовтах – це центр інформації, осередок духовності, культури й дозвілля. І не сумнівайтесь! У бібліотеку приходять і старі, і малі. Тому, що їм тут  цікаво. А ще тут можна зустрітися та поспілкуватися  з відомими людьми. Наприклад, з паралімпійським чемпіоном світу Антоном Дацком. Така зустріч відбулася минулого тижня у день Вознесіння Господнього. Спочатку  ракобовтівці  поспішили до церкви на службу Божу, після обіду – до бібліотеки. Нас зустріла оновлена та причепурена, затишна сільська книгозбірня, а повний читальний зал засвідчив, що у селі люди добре знають дорогу до неї.

 Дійство, яке відбулося цього дня, було присвячене дням Європи в Україні та мало за мету  поінформувати мешканців села про євроінтеграційні процеси в Україні та роль у цьому публічних бібліотек, зокрема, відкриття та діяльність ПЄІ (пунктів європейської інформації) при бібліотеках. На цьому наголошували у своїх виступах завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк та заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль.



«Родзинкою» заходу став Антон Дацко, відомий бущанин , багаторазовий призер і переможець паралімпійських змагань, чемпіон Європи та світу. Він розповів про свою пристрасть до спорту, здобутки та плани на майбутнє. «Для мене спорт – це можливість самореалізуватися. Якщо є мета, життя сприймається інакше, незважаючи на перешкоди. Отже, коли є проблема, її треба вирішувати, а не шукати винного і «стогнати», - це не по – європейськи. Це пережитки соціалізму», - резюмував Антон. Не оминув він в розмові і враження  від поїздок по світу – мальовничій Італії, вражаючому Лондоні і дуже красивому зеленому місту – саду Гонконг.

То ж сельчани залишилися дуже задоволені тим, що такий іменитий земляк приїхав поспілкуватися з ними. На завершення заходу найменші учасники привітали чемпіона з уродинами та побажали йому нових перемог, а сільський голова Богдан Смолінський подарував на згадку книжку про стигматика Степана Навроцького, могила якого знаходиться в Ракобовтах.



Уже багато літ очолює Ракобовтівську бібліотеку Марія Смолінська. Вона є прекрасним фахівцем та має підтримку громади. Окрім того, Марія Іванівна не боїться змін та активно впроваджує в діяльність нові цікаві форми роботи. 

Минулого року вона стала переможцем від Буського району  в обласному конкурсі на технічне оснащення бібліотек, який організовував департамент культури, національностей та релігій ЛОДА. Технічне обладнання, яке отримала в подарунок, дасть змогу їй вдосконалюватися та надавати мешканцям якісні сучасні бібліотечні послуги з використанням Інтернету. То ж хочеться побажати пані Марії також нових перемог та творчих звершень!

Л.Вовк, зав методичного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

ФРАНЦУЗЬКА ГОСТЯ В БУСЬКУ


Сьогодні  у наш древній Буськ завітала поважна гостя з Франції – громадська діячка, голова Союзу українок в Парижі, вчителька та рідна сестра оперної співачки зі світовим імям Іванки Мигаль пані Надія Мигаль (Іванюта). У Буську, де колись проживали її батьки Григорій та Марія і пройшли дитячі роки старшої сестри Іванки, Надія побувала вперше. Тому зацікавлено оглядала все – місце, де знаходилось колишнє родинне гніздо, сакральні споруди, архітектуру міста. Гостя відвідала Буську школу № 2, у якій навчалася Іванка, Буську гімназію – інтернат ім.Є.Петрушевича та краєзнавчий музей міста Буська. Завітала і в нашу районну бібліотеку. 


Тут відбулася цікава та невимушена розмова з працівниками відділу культури, бібліотекарями. Пані Надія оглянула книжково – світлинну експозицію «Ти до нас вертаєшся піснями», присвячену надбужанському соловейку Іванці Мигаль, та була щиро зворушена тим, як земляки шанують світлу пам'ять мисткині.


В дарунок французька гостя привезла дві книги про казкову країну замків – Францію та її столицю Париж, від нас же отримала фотоальбом «Буська земля».


Зустріч завершилася взаємними побажаннями здоровя та миру. А ще Надія Мигаль побажала нам успіху в прагненні збудувати європейську державу та запевнила, що українська діаспора в Франції покладає на Україну великі надії.


Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "НАРОДЖЕНИЙ ДЛЯ ПОДВИГУ"

25 травня в Олеському професійному  ліцеї відбулася презентація книги історика та краєзнавця, нашого земляка Тараса Шаха «Народжений для подвигу».
Книга присвячена 100-річчю від дня народження національного героя Миколи Лемика, який 1933 року за наказом Проводу ОУН  в знак протесту проти штучного Голодомору в Україні вчинив атентат на начальника канцелярії (і одночасно високопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова. Вивчаючи історію  України в архівах,  львівський краєзнавець Тарас Шах натрапив на ім'я Миколи Лемика. Вчинок 18- річного юнака не залишив його байдужим. Так народилася документальна розповідь «Народжений для подвигу».
 Захід спільними зусиллями організували працівники Олеської  та Теребежівської бібліотек Марія Карпій та Галина Борщ разом із  колегами з Олеського ліцею – директором Мирославою Сосновською, вчителем історії Іриною Шунь, бібліотекарем Мирославою Вернюк.  
                  
                    



М.Карпій, завідувачка Олеської селищної бібліотеки

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

"БУТИ ЄВРОПЕЙЦЕМ - ЦЕ БУТИ ВІДКРИТИМ ТА ЧЕСНИМ"

Уже рік при Буській ЦРБ функціонує Пункт європейської інформації, створений завдяки впровадженню проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+»). Основним його завданням є забезпечити доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводити просвітницько – інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України, інформувати читачів про діяльність інституцій Євросоюзу. Впродовж року бібліотекарі організовували різноманітні заходи європейської тематики. Одним з них стала зустріч з паралімпійським чемпіоном, гордістю Буська - Антоном Дацком, яка відбулася вчора у стінах Красненської селищної книгозбірні ім.І.Тиктора. Тут зібралася чимала аудиторія – школярі 8 – их класів Красненської ЗОШ № 1 разом з учителькою Ольгою Лебідь.
З уст завідувачки методичного відділу Буської ЦРБ ім.І.Котляревського Лесі Вовк учасники заходу довідалися про діяльність ПЄІ при Буській ЦРБ, а також про те, як в Україні відзначають День Європи, намагаючись долучитися до європейських цінностей.



А пізніше аудиторію своєю невимушеною бесідою, позитивом та гарним настроєм завоював і сам Антон. У цього щирого та харизматичного хлопця характер лідера. Напевно, саме тому він зміг за доволі короткий час підкорити найвищі вершини спортивного Олімпу. Антон – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер і переможець Чемпіонатів і Кубків України, Європи та світу в особистих і командних змаганнях, срібний призер Літніх Паралімпійських ігор 2012 року, чемпіон Літніх Паралімпійських ігор 2016 року. Нещодавно Антон повернувся із змагань в Голландії (Стадсканал) і привіз для України  чергову нагороду  - дві бронзові медалі в рапірі та шаблі (категорія В).

То ж діти уважно слухали історію спортивного життя чемпіона, його розповідь про Україну та країни Європи та про те, що нам усім треба зробити, аби змінити свою країну й досягти європейського рівня життя. Ну, і заодно зацікавлено розглядали  його спортивні трофеї.



На зустріч з молоддю Антон приніс цікаві книги – це видані у Видавництві Старого Лева інтерв’ю з успішними українцями сучасності, опубліковані на сайті онлайн – журналу «The Ukrainians». Серед  них – історія українського спортсмена, фехтувальника – візочника Антона Дацка. 



Ми щиро вдячні Антону Дацку за цікаву зустріч і  готовність до спілкування, зичимо йому нових перемог! 

Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ