середа, 30 березня 2016 р.

ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ГРОМАДИ

З метою вивчення роботи бібліотек – філій Буської РЦБС, надання  працівникам сільських книгозбірень методичних та практичних порад щодо активізації та осучаснення їхньої діяльності, а  також привернення уваги громад до проблем закладів культури, тривають  групові виїзди працівників районного відділу культури у села Бущини. Так, минулого тижня керівник відділу культури та туризму Буської РДА  Людмила Ціхоцька, директор Буської РЦБС Оксана Стецик, заступник директора РЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль та завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк відвідали бібліотечні заклади Новомилятинської сільської ради, поспілкувалися з місцевою владою та мешканцями сіл Новий Милятин, Старий Милятин та Ріпнів. 30 березня працівники районного відділу культури побували з візитами в Красненській селищній бібліотеці ім.І.Тиктора та Куткірській бібліотеці – філії.



У Куткорі, зокрема, разом з сільським головою Романом Желіском оглянули відремонтоване приміщення  сільської бібліотеки та обговорили перспективи облаштування  тут музейної кімнати художниці Софії Караффи – Корбут, яку планується відчинити до уродин  славетної землячки  та 25 – ої річниці Незалежності України.



Леся Вовк, завідувачка методично - бібліографічного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 18 березня 2016 р.

ЛЕЛЕКИ, ВЕРТАЙТЕСЬ ДОДОМУ

19 березня, за народним календарем, в Україну прилітають лелеки. Ці уславлені в піснях, віршах, легендах білі птахи з чорною ознакою несуть весну на своїх крилах. Лелека в українців – святий птах. Він символ праці та відданості. Лелече гніздо на подвірї приносить щастя господарям.                                                   Повертаються  бузьки і до нашого  лелечого краю. Бузьок є символом нашого міста і зображений на міському гербі. У старовинному літописі «Памятка отця Афанасія» є розповідь про виникнення міста Буськ : нібито стомленому  князю Ігорю Давидовичу місце для відпочинку вказав лелека. Місцина йому сподобалася, і він наказав заснувати тут місто. А на честь птаха, що привів його сюди, назвали місто Буськом.                                                                    Мешканці нашого міста дуже чекають повернення цих чудових птахів на рідну землю і готуються до цього. 17 березня в Буській районній  бібліотеці імені Івана Котляревського школярки Ілона Цюпка, Яна Букеда, Мілена Ковалик та Ірина Маркевич малювали бузьків.

 За роботою юних художниць спостерігали бібліотекарі книгозбірні, редактор районного часопису «Воля народу» Микола Іванців та керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька. Вона розповіла діткам цікаву бувальщину про бузька, яка трапилася колись в нашому місті: птах залишився зимувати та потоваришував з людьми. Микола Іванців запропонував залучити до подібних акцій більше охочих, аби такі творчі майстерні стали традиційними. Кращі малюнки отримають відзнаки районного часопису. То ж згодом до когорти учасників конкурсу доєдналися інші школярі.

Леся Цюпка, бібліотекар юнацької кафедри Буської ЦРБ ім.І.Котляревського

четвер, 17 березня 2016 р.

ОБГОВОРЮЄМО ПРОБЛЕМИ БІБЛІОТЕЧНОЇ ГАЛУЗІ

Сьогодні в методичному залі Буського РНД відбулася чергова виробнича нарада бібліотечних працівників Бущини, на якій обговорили актуальні проблеми галузі культури. В нараді взяли участь голова Буської РДА Петро Мороз  та керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька. Директор Буської РЦБС Оксана Стецик  проаналізувала діяльність бібліотек  Буської ЦБС за 2015 рік, вказавши на цікаві напрацювання та подальшу перспективу функціонування бібліотек. Своїм досвідом роботи перед присутніми поділились бібліотекар філії с.Йосипівка Зоряна Струж («Бібліотека і влада: грані співпраці»), бібліотекар с.Задвір’я Марія Дума («Національно – патріотичне виховання молоді як один з важливих аспектів роботи бібліотеки») та бібліотекар філії с.Ракобовти Марія Смолінська («Бібліотечне краєзнавство у системі формування духовності користувачів»).




Заступник директора Буської РЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль та завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк у своїх виступах окреслили основні напрямки роботи бібліотек на 2016 рік, акцентували увагу на активнішому  впровадженні нових форм та методів роботи бібліотек, зокрема, з популяризації матеріалів про ЄС та євроінтеграції України, участі в конкурсах та різноманітних проектах. Голова Буської РДА Петро Мороз поділився думками про те, як працювати закладам культури в сучасних умовах та підтримувати свій імідж. Керівник відділу культури та туризму Людмила Ціхоцька озвучила працівникам бібліотек тези обласної наради «Робота бібліотек в умовах децентралізації», яка відбулася вчора в ЛОДА.





понеділок, 14 березня 2016 р.

НА ШЛЯХУ ДО ШЕВЧЕНКА...

Є такі постаті в нашій історії, які вбирають у себе живу душу народу, стають невід'ємною частиною його життя. Таким для українців є Тарас Григорович Шевченко - Великий син свого народу, борець та пророк, видатний поет та художник.  Кожного року в березні українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря.
         Напередодні дня народження Тараса Шевченка Красненська бібліотека ім. І. Тиктора презентувала користувачам цікаві матеріали, присвячені його життєвому й творчому шляху. Це, зокрема, цінні подарунки від меценатів та вдячних користувачів: атлас "Шляхами Великого Кобзаря" (подарований київським видавництвом "Картографія"), дослідження "Іду за Шевченком" (подароване автором - черкаським дослідником – істориком Віктором Жадьком), а також портрет Тараса Шевченка (подарований депутатом Красненської селищної ради, активною користувачкою книгозбірні Оксаною Захаревич).

Бібліотекарі щиро вдячні усім, хто долучився і долучається до поповнення книжкового фонду і запрошує усіх, хто цікавиться творчістю митця, відвідати бібліотеку. У нас ви ознайомитеся з новинками літератури про Великого Українця. Впевнений, що Шевченка можна вивчати постійно, і завжди будеш дізнаватися щось нове про цю непересічну та багатогранну постать. 
 Олексій Мировський,
керівник клубу за інтересами «Сучасник» при
Красненській бібліотеці ім.І.Тиктора

пʼятниця, 11 березня 2016 р.

ЯБЛУНІВКА - КРІЗЬ ВІКИ


Сьогодні у Буській районній бібліотеці ім.І.Котляревського відбулася презентація книги Михайла Зозулі та Романа Бучка «Яблунівка крізь віки». Провела дійство директор Буської ЦБС Оксана Стецик. «Яблунівка крізь віки» -  досить обємний історико – краєзнавчий нарис про село Яблунівка Буського району, написаний з використанням  численних документальних джерел та розповідей очевидців. У книзі детально відображена історія села від найдавніших часів і до наших днів. Про історію написання, впорядкування  та виходу у світ цієї книги усім присутнім захоплююче розповіли автори – Михайло Зозуля та Роман Бучко. Вони – часті гості в нашій книгозбірні. А з нагоди народження нової книги про край до бібліотеки завітало чимало гостей: представники владних структур (голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник Буської РДА Олег Ільків, керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, Яблунівський сільський голова Надія Романюк), ЗМІ, освітяни та працівники відділу культури, краєзнавці, члени  товариства «Бужани», мешканці Буська та Яблунівки, депутати Яблунівської сільської ради та меценати, які долучилися до виходу у світ цієї книги. Розмова видалася цікавою на насиченою. Учасники заходу не скупилися на слова вдячності. У своїх виступах вони дякували авторам за те, що ті роблять неоціненний вклад у написання літопису рідної землі, адже кожне наше село має свою історію і вартує того, щоби про нього написати. І саме завдяки таким книгам ми збережемо нашу історичну та родову пам'ять.








Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ