четвер, 30 квітня 2015 р.

"ЩАСТЯ ІЗ ПРИСМАКОМ НЕБА"


29 квітня у методичному залі Буського районного Народного дому відбулася презентація поетичної збірки вчителя Красненської ЗОШ №1 Валентини  Лотоцької  «Щастя із присмаком неба». ЇЇ організували  авторка книги, керівник відділу культури та туризму Людмила Ціхоцька  та працівники Буської районної бібліотеки ім.І.Котляревського. Презентацію вели директор Буської ЦБС Оксана Стецик та завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк. «Щастя із присмаком неба» - різнотематична збірка. В ній зібрані вірші, написані поеткою з 2000 до 2014 року. Вірші згруповані у 14 розділах: громадянська поезія, вірші про мову, школу, дитинство і маму, любовна лірика та етюдні замальовки. Книга вийшла друком в 2014 році у видавництві «Сполом». Вступне слово до неї написав львівський письменник, критик, мовознавець та громадський діяч Богдан Чепурко. Він приїхав на Бущину привітати дебютантку з виходом книги.  А ще розділити радість народження поетичної збірки землячки прийшли освітяни району, представники ЗМІ, бібліотекарі і читачі. Вірші Валентини Лотоцької вражають незвичайною ліричністю, щирістю і простотою, глибинністю і беззаперечним поетичним талантом. В теплій, невимушеній атмосфері пані Валентина  читала  свої довершені поезії, ділилася із залом позитивними емоціями, творчими задумами та дякувала колегам за підтримку. Щирі слова подяки Валентині Лотоцькій за творчість звучали із вуст керівника відділу культури та туризму Людмили Ціхоцької та методиста районного відділу освіти Світлани Лабінської. Валентина Лотоцька подарувала  для усіх бібліотек Буського району та їх  читачів свою  нову книгу.  Тож  ми дуже  вдячні автору за цінний дарунок! Щиро зичимо ії міцного здоровя, творчого натхнення  та очікуємо на нові твори!



         
                                             
                                 Леся Вовк, завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ

понеділок, 27 квітня 2015 р.

ТВОРІМО ДОБРО РАЗОМ

Сьогодні українці будують своє суспільство, спілкуючись в соціальних мережах. Об’єднуючись у спільности чи групи, вони впроваджують цікаві ідеї, діляться досвідом, а також допомагають одні одним у подоланні  російської інформаційної війни. У  активної користувачки Facebook, бущанки, директора Буського районного Народного дому Ганни Грушицької виникла хороша ідея долучитися до ініціативи «Подаруй українському  воїну вишиванку», зорганізовану в  Україні. На прохання  музиканта з Івано – Франківщини та волонтера Михайла Адамчака , який допомагає госпіталізувати поранених на Сході бійців, Ганна Грущицька запропонувала колегам  власноруч вишити узір для чоловічої сорочки. Одразу знайшла підтримку у працівників  відділу культури Буської РДА Ірини Калиновської , Ірини Ренчки та бібліотекарів  Буської районної бібліотеки Людмили Михалюк і  Лесі Цюпки. То ж разом (хто нитки придбав, хто тканину, а хто з душею  плів по ній синьо – жовтий орнамент) творили оберіг для українського солдата. То ж нехай створена  дбайливими руками майстринь українська вишиванка береже того, хто її носитиме!






Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

КНИГА В ДАРУНОК ВІД ЗЕМЛЯКА




 Нещодавно вийшла у світ книга молодого вчителя музики, краснянина  Олексія Мировського «Вступ до музикознавства та коротка історія української музики. Конспектний варіант». Допомогло виданню побачити світ ГО «Українська Громадська Рада». Першими, кому автор подарував примірник свої книги, стали бібліотекарі Красненської селищної книгозбірні ім.Івана Тиктора. І недарма. Адже бібліотека не один рік була улюбленим місцем перебування красненського школяра Олексія Мировського, плекала його смаки та вподобання. Напевно, саме тут він збагачувався духовно та вгамовував свою книжкову спрагу. Пригадую Олексія Мировського і як активного впродовж років читача Буської районної бібліотеки. Вирізнявся серйозністю та високим рівнем інтелекту. Музики хлопець навчався в Буській дитячій музичній школі, Львівському музичному училищі ім. С. Людкевича, а вищу освіту здобув у Франковому університеті.
Читацька аудиторія, для якої призначена книга, - учні та  викладачі мистецьких навчальних закладів, а також усі, хто цікавиться історією музичного мистецтва. В ній у  стислій і доступній формі подано інформацію про відомих українських композиторів, а також описано розвиток усної народної творчості. Сподіваємось, що книга матиме популярність серед користувачів бібліотеки та допомагатиме  формувати музичні й естетичні смаки молоді. Як і  на те, що автор презентуватиме її у Буську.
   



 


 На світлинах: завідувачка бібліотеки – філії смт. Красне Надія Тарнавчик та бібліотекар юнацької кафедри Стефанія Гірняк разом з автором Олексієм Мировським та його книгою у Красненській книгозбірні

 Леся Вовк, завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ