середа, 12 квітня 2023 р.

УВАГА! ТРИВАЄ КОНКУРС "БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА - 2022"!

 

Метою Конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва. Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість різнопланових реалізованих доброчинних проектів.

 Основні колективні номінації:

1.      Благодійність великого бізнесу;

2.      Благодійність середнього та малого бізнесу;

3.      Корпоративна благодійність;

4.      Колективне волонтерство;

5.      Всеукраїнська благодійність;

6.     Регіональна доброчинність

7.     Місцева доброчинність;

8.      Доброчинність в охороні здоров’я;

9.      Доброчинність у освіті та науці;

1 Доброчинність у культурі та мистецтві;

11   Доброчинність у соціальній сфері;

1  Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;

1.   Доброчинність у захисті України;

14  Доброчинність неурядового сектору;

15  „Добро починається з тебе”;

1 „Молодіжні доброчинні ініціативи”;

17  Доброчинна акція року;

1. Платформа добра”;

1  „Інновації в доброчинній діяльності”. Індивідуальні номінації:

2  Благодійник року.

21 Волонтер року.

2 Менеджер року у сфері доброчинності.

 

             Спеціальні  номінації:

 

 Народний доброчинець.

 Медіа і доброчинність.

 Допомога з-за кордону.

 

Останній термін подачізаявок для участі в Конкурсі „Благодійна Україна - 2022” – 30 квітня 2023 року (включно).

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті: https://blagoukraine.org, facebook: BlagodijnaUkraina, електронна пошта: konkurs.blago@gmail.com. Оргкомітет конкурсу: тел. +380671640411 (у робочий час). Відповідно до Закону України „Про волонтерську діяльність”, реалізація державної політики у сфері волонтерської діяльності здійснюється, зокрема, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

 

 

 

Стаття 7

Номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022» («Благодійність на захисті України») Основні колективні номінації конкурсу:

1) Благодійність великого бізнесу – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності суб’єктів підприємництва, що мають ознаки великого бізнесу згідно чинного законодавстваУкраїни.

2) Благодійність середнього та малого бізнесу – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності суб’єктів підприємництва, що мають ознаки середнього та малого бізнесу згідно чинного законодавстваУкраїни.

3) Корпоративна благодійність – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності колективів юридичних осіб приватного права, установ та організацій, в тому числі публичного права.

 4) Колективне волонтерство – у номінації розглядаються заявки щодо волонтерської діяльності юридичних осіб приватного права, установ та організацій, в тому числі публічного права, з залученням своїх працівників або волонтерів, а також заявки неформалізованих громадських або волонтерських спільнот.

5) Всеукраїнська благодійність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій в загальнодержавному масштабі.

6) Регіональна доброчинність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій виключно на території не більш, ніж трьох областей (включаючи місто Київ).

 7) Місцева доброчинність – діяльність благодійних, неурядових чи волонтерських організацій, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території невеликих населених пунктов (за виключенням міста Києва та міст обласного значення).

 8) Доброчинність в охороні здоров’я – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері охорони здоров’я.

9) Доброчинність у освіті та науці – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері освіти, науки та наукових досліджень.

 10) Доброчинність у культурі та мистецтві – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері культури та мистецтва, охорони культурної спадщини.

11) Доброчинність у соціальній сфері – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері соціального захисту, соціального забезпечення, соціальних послуг і подолання бідності, опіки і піклування.

12) Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері охорони довкілля та екології.

13) Доброчинність у захисті України – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері допомоги бійцям, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

 14) Доброчинність неурядового сектору – у номінації розглядаються конкурсні заявки щодо благодійної (волонтерської) діяльності неурядових організацій (окрім дитячих та молодіжних), зареєстрованих згідно чинного законодавства, та неформалізованих спільнот громадян.

15) «Добро починається з тебе» – у номінації розглядаються заявки щодо дитячої та учнівської благодійної діяльності та/або суспільно важливих ініціатив формалізованих або неформальних дитячих та/або учнівських організацій (спільнот).

 16) «Молодіжні доброчинні ініціативи» – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності та/або суспільно важливих ініціатив формалізованих або неформальних молодіжних та студентських організацій (спільнот).

17) Доброчинна акція року – у номінації розглядаються заявки щодо акцій (проектів, програм тощо) проведених та завершених протягом року і спрямованих на підтримку окремих груп суспільства, які передбачають виокремлений збір та цільове використання благодійних коштів.

 18) «Платформа добра» – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій (фондів), інших формалізованих або неформалізованих структур, які займаються збором коштів (або створюють відповідні організаційно[1]технологічні передумови) для реалізації благодійних проектів (акцій), однак не реалізовують ці проекти самостійно.

19) «Інновації в доброчинній діяльності» – у номінації розглядаються заявки щодо відзначення благодійних фондів, громадських організацій, які при пошуку та використанні ресурсів залучають оригінальні інноваційні інструменти та механізми.

Індивідуальні номінації конкурсу:

1) Благодійник року – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності фізичних осіб – громадян України, осіб без громадянства, громадян інших країн, які надавали і мобілізовували фінансові та нефінансові пожертви. 2) Волонтер року – у номінації розглядаються заявки щодо індивідуальної волонтерської діяльності фізичних осіб. 3) Менеджер року у сфері доброчинності – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності менеджерів благодійних організацій та фондів (керівники, управлінці відділами – PR, HR, фандрайзінг тощо), які протягом року найефективніше здійснювали управлінські функції в неприбутковій сфері (на цю номінацію заповнюється окрема заявка). Спеціальні номінації конкурсу: 1) Народний доброчинець – спеціальна номінація Національного конкурсу «Благодійна Україна», унікальність якої у тому, що і висунення кандидатури, і оцінювання благодійників чи волонтерів делегується громадянами України. Народним благодійником може стати будь-яка організація чи особа, які займаються благодійністю в Україні. Визначення переможця відбувається шляхом онлайн голосування громадянами України за системою, яку організатори оприлюднюють щорічно перед початком голосуваання. Особа чи організація, яка вже отримала відзнаку «Народний благодійник»,  більше не може подаватися у цю номінацію, її заявка не розглядатиметься.

2) Медіа і доброчинність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності ЗМІ у висвітленні та популяризації позитивних дії та результатів, реальних змін під час благодійної та волонтерської діяльності благодійних чи волонтерських організацій чи окремих осіб та заявки щодо власної благодійної та волонтерської діяльності ЗМІ та мас-медіа, благодійних фондів утворених при медіа, благодійних чи волонтерських проектів реалізованими медіа чи медійниками.

3) Допомога з-закордону – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності та допомозі Україні благодійних організацій (фондів), інших формалізованих або неформалізованих структур, окремих фізичних осіб, які перебувають та зареєстровані за кордоном.

 Переможці Конкурсу визначаються в окремих номінаціях колегіальним рішенням Національної експертної ради за винятком номінації «Народний благодійник». У номінації «Народний благодійник» переможець визначається за процедурою, передбаченою Положенням про цю номінацію, затвердженим Оргкомітетом. Наглядова рада Конкурсу, Національна експертна рада, Медіа-рада, Ділова рада, партнери Конкурсу за узгодженням із Оргкомітетом можуть додатково встановлювати нагороди, призи або цінні подарунки учасникам, організаторам, волонтерам, меценатам Конкурсу.

 

Заявки на конкурс приймаються до 30 квітня 2023 року.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням:

https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina/


понеділок, 3 квітня 2023 р.

Микола Міхновський – ідеолог самостійної України

 Микола Міхновський – ідеолог самостійної України

Микола Міхновський – ідеолог національної самостійності України 31 березня виповнилося 150 років від дня народження великого духом українця – Миколи Міхновського, який першим в новітній українській історії сформував ідею відновлення Української держави як акту волевиявлення української нації і необхідності збройної боротьби проти ворогів України та все своє життя присвятив втіленню цієї ідеї. 

У п’ятницю, 31 березня, в Буській міській бібліотеці відбулася година історії «Микола Міхновський – ідеолог самостійної України» для дев’ятикласників Буської ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Директор Іванна Якимишин розповіла старшокласникам про життя, літературну та громадсько-політичну діяльність визначного українця. У заході також взяли участь вчителі Савіцька Надія Володимирівна та Глуховецька Ольга Дмитрівна.




 Народився М.Міхновський 1873 року на Полтавщині, в селі Турівка (зараз Київська область) і походить з давньої козацької родини. Його далекий родич Левко Міхновський був реєстровим козаком в армії Б.Хмельницького. Батько – Іван Міхновський був священником у рідному селі, де користувався повагою і попри заборони царату і Синоду – вперто відправляв богослужіння українською. Мати - Олександра влаштовувала сімейні читання творів Т.Шевченка, І.Котляревського, Г.Квітки-Основ’яненка, І.Нечуя-Левицького, М.Гоголя, та інших знаних письменників. Родина Міхновських спілкувалася з багатьма відомими на той час українськими діячами, була знайома з Тарасом Шевченком. Не дивно, що Микола Міхновський – юрист за фахом, громадський і політичний діяч, ідеолог українського націоналізму, був справжнім патріотом своєї країни і цілковитим лідером, який голосно заявляв, що всі зусилля українців мають бути спрямовані на боротьбу з усіма ворогами за здобуття цілковитої незалежності України, а також створення потужної української армії і церкви. М.Міхновський писав: «Нашому поколінню належить створити українську національну ідеологію для боротьби за визволення нації і для створення своєї держави. Ми боремося за самостійну суверенну Україну, соборну, цілу і неподільну - від Сяну по Кубань, від Карпат по Кавказ, вільну між вільними, без пана й без хама». Ці ідеї лягли в основу його публіцистичних творів, серед яких чи не найвідомішими є брошура «Самостійна Україна», що вийшла друком у Львові у 1900 році та «10 заповідей УНП», написані у 1903 році. Сучасники М.Міхновського боялися навіть думати про такі речі, багато хто не розумів його далекоглядних намірів, а опоненти і вороги України дуже побоювались його ідей. На жаль, вороги України зробили все для того, аби знищити небезпечного націоналіста і патріота. 3 травня 1924 року Миколу Міхновського знайшли повішаним у садку в садибі Володимира Шемета, де він квартирував. Серед української громадськості та науковців дуже довгий час точилася дискусія щодо причин смерті відомого політичного та громадського діяча. Так, існує версія про те, що смерть Міхновського — справа рук ДПУ (радянського карального органу). Як би там не було, але можемо сміливо стверджувати, що М.Міхновський став жертвою свого часу, який випередив на цілу епоху, заручником своєї мети, якій судилося здійснитися лише через кілька десятків років. Ідеологічні твори М.Міхновського, хоч і написані понад сто років тому, не втратили своєї актуальності, бо це не тільки історична пам’ятка. «Нація - над усе, Україна - українська, соборна - над усе!». Ідеї, закладені в них, суголосні нашому часові, коли на терези історії знову покладено дилему: бути чи не бути єдиній і неподільній, незалежній і самостійній Україні. М.Міхновський писав: «Доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець… доти усі покоління українців йтимуть на війну». І він не помилився. Наша боротьба з найзапеклішими ворогами України триває і сьогодні. Наші мужні захисники сьогодні зі зброєю в руках знову відстоюють наше святе право бути господарями на своїй землі. Віримо, що Господь допоможе нам здобути перемогу у цій війні, яку вкотре розв’язали проти нас московити! Бо правда обов’язково переможе темряву! Пам’ятаймо наших героїв, котрі у всі часи робили великий внесок у розбудову української держави і, часто ціною власного життя, відстоювали незалежність і суверенітет нашої держави. 




Запрошуємо до нашої книгозбірні щоб краще пізнати власну історію і дізнатись більше про тих діячів, які цю історію творили. 

Все буде Україна! Слава Україні! Героям слава!