Про бібліотеку

                                                            З історії бібліотеки
Перші кроки до заснування читальні „Просвіти” в Буську були зроблені в 1883 році. Цю дату  вона може вважати часом свого народження. До 1898 року читальня в Буську стала авторитетною культурно-просвітницькою самостійною установою українського населення міста. На той час вона налічувала 123 члени, письменних з них було 112. Більшу половину членства становила молодь. В її складі було 42 юнаки і 29 дівчат. Особливо активізувалась робота читальні, коли її очолював священик Василь Лиско. Бібліотека мала вже тоді майже 350 книжок. Були в ній і періодичні видання, а саме часописи „Свобода”, „Сільський господар”, газета „Діло”, яку для читальні передплачував канонік Омелян Петрушевич. Вершиною роботи читальні був 1900 рік. Саме тоді читальня мала 298 членів, бібліотечний фонд зріс до 400 книжок. В 1906 році бібліотечний фонд становив 450 книжок.У час Першої світової війни бібліотека була закрита і повністю знищений її книжковий фонд. Відновлена вона була знову на початку 20-х років.22 грудня 1921 року з ініціативи пароха місцевої церкви св. Параскевії Сильвестра Калиневича було відновлено читальню „Просвіти”. В серпні 1944 року районна бібліотека знову відновила свою роботу. Важливою віхою для бібліотек на Львівщині став 1947 рік. Саме тоді завершилось повне відновлення бібліотечної мережі, яка існувала в довоєнні роки. З 1958 року в бібліотеці почалась організація відкритого доступу до бібліотечних фондів. Впроваджуються нові форми пропаганди книги. В 1969 році до 200-річчя від дня народження українського письменника Івана Петровича Котляревського районній бібліотеці було присвоєно його ім’я. З цієї нагоди бібліотека отримала ювілейну медаль з портретом І.П.Котляревського на аверсі. Сьогодні Буська районна книгозбірня – це сучасний інформаційний, культурно – дозвіллєвий центр громади нашого міста. У районній бібліотеці функціонують:  відділ обслуговування, методично – бібліографічний відділ, відділ організації та використання єдиного фонду, відділ комплектування та обробки літератури, Інтернет – центр. Сьогодні Інтернет - центр надає доступ до мережі Інтернет на 4 робочих місцях у своєму приміщенні та на 7 робочих місцях в залах ЦРБ. Крім того, в читальному залі та південно - східному масиві міста Буська для користувачів доступний безкоштовний цілодобовий WI-FI.
 Наші соціальні партнери - це  освітні заклади  району, органи місцевого самоврядування, Народні доми, священництво,  громадські організації „Просвіта”, „Пласт” та  „Бужани”, які діють на теренах Бущини. Працівники бібліотеки використовують нові форми роботи, здатні зацікавити читачів, привернути увагу громади до бібліотеки. Популярними в нас  стали заходи інноваційного характеру, такі як флеш – моби, майстер – класи, літературні та краєзнавчі розвідки, форуми краєзнавців – літописців краю. Перший регіональний форум краєзнавців – літописців Бущини було започатковано у 2010 році з ініціативи районного товариства «Просвіта» та  Буської ЦРБ.  Тепер він став уже традиційним  та збирає людей, які своїми напрацюваннями внесли вагомий вклад у написання літопису рідної землі. Теми форумів торкаються минувшини рідної землі, збереження історичної та родової пам’яті, відкриття нових імен на літературному та мистецькому небосхилах.
До 70 – річного ювілею районної бібліотеки та 45 – річчя присвоєння бібліотеці імені І.П.Котляревського на будинку районного Народного дому, де розташовується ЦРБ, встановлено пам’ятну дошку з портретом основоположника української літературної мови, письменника І.П.Котляревського.
           



Немає коментарів:

Дописати коментар