четвер, 24 жовтня 2024 р.

ПРО СТРЕС ТА МЕТОДИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ

 

Сьогодні працівники бібліотек та Народних домів Буської міської територіальної громади взяли участь у тренінгу - практикумі «Перша психологічна допомога при гострих стресових станах», який провели спеціалісти Мальтійської служби допомоги у Золочеві Наталія Величкович та Галина Дьоміна. Так, пані Наталія та пані Галина розповіли працівникам культури, що у часі війни навчитися надавати першу психологічну допомогу (ППД) потребуючим повинен уміти кожен. Учасники тренінгу ознайомилися із поняттям «стрес», його походженням, видами, ознаками, а також способами подолання. Під час тренінгу відбувалася активна комунікація між тренерами та учасниками, співпраця у форматі «запитання – відповідь». 




Дякуємо професійним тренерам, а також директорці Буського центру молодіжних ініціатив Марії Шквір за сприяння у проведенні цікавого та корисного навчально – практичного заходу.









вівторок, 22 жовтня 2024 р.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ ГАЛИНОЮ КОЗАК

 

У другій половині жовтня на Львівщині  традиційно відзначають  Свято української книги, історія якого сягає ще довоєнних часів Другої світової війни. Традиція проведення Свята української книги була започаткована в довоєнній Галичині товариством «Просвіта», і відбувалось воно щорічно включно до 1940 року. В 1992 році Львівська обласна бібліотека для дітей разом із товариством «Просвіта» відновили це чудове свято.  В рамках святкування на запрошення бузецьких бібліотекарів та з ініціативи міського голови Ростислава Сліпця 18 жовтня до Буська завітала письменниця, історик, педагог, член Національної спілки письменників України Галина Козак. Спектр творчості пані Галини доволі широкий – повісті на соціальну та психологічну тематику, історичні повісті та романи, оповідання для дітей.

Першою локацією творчої зустрічі з письменницею стала Буська гімназія ім.Є.Петрушевича, де відбулася презентація дитячої пізнавально - розвиваючої книжечки оповідань «Прибульці з острова Джерсі». Читацька авдиторія, а це третьокласники та четвертокласники гімназії, була дуже активною. Діти уважно слухали, комунікували з пані Галиною, задавали цікаві запитання та отримували не менш цікаві відповіді на них від авторки книги. «Радію, що діти України ростуть вільними, мають власну думку, горді за свою батьківщину, знають, що таке волонтерство, пишаються нашими воїнами-героями», - написала у своєму відгуці про юних гімназистів Галина Козак.






Наступною локацією була Буська міська бібліотека ім.І.Котляревського. Тут письменниця зустрілася з бібліотекарями Буської міської територіальної громади, а також читачами книгозбірні. 








Презентуючи свою творчість, пані Галина дуже професійно вплітала у свою розповідь історичні факти, ділилася спогадами, в тому числі і родинними, які лягли в основу написання історичного роману «Дівчина на білому коні» та повісті «Вигнанці». Напевно, байдужих на цьому дійстві не було, адже емоційний градус просто зашкалював! Щиро вдячні пані Галині за її правдиве та щире слово! Такі книги дуже потрібні у цей непростий для України час.









четвер, 3 жовтня 2024 р.

Нам - "80" Ювілей бібліотеки


БІБЛІОТЕКА – ПРОСТІР ДЛЯ ЄДНАННЯ

30 вересня бібліотеки Бущини відзначили своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. З цієї нагоди у методичному залі Буського міського Народного дому бібліотечна спільнота, читачі, представники влади та громадськості зібралися на бібліотечний форум, який мав дуже символічну назву «Бібліотека – простір для єднання». У своїй більшості сучасні бібліотеки – це не просто книгозбірні, а комфортні місця, де можна поспілкуватися з однодумцями, обмінятися інформацією, провести час із користю та збагатитися позитивними емоціями, набути нових навичок, отримати нові знання. І дуже хочеться, аби бібліотеки нашої громади стали такими сучасними просторами для спілкування. Але й розуміємо, що такі зміни не відбудуться за один день, потрібно здійснити якісні реформи, врахувати всі за і проти, і перш за все, дослухатися до думки громади щодо того, яка саме бібліотека їй потрібна.

Цьогоріч святкування є особливим, адже Буській міській бібліотеці імені І.Котляревського виповнилося  "80" ювілейних років. У 1944 році бібліотека відновила свою роботу після закриття у 1939 році. Сьогодні наша бібліотека – це уже поважна пані у віці з такою ж багатою історією, у якій було все – часи піднесення та застою, централізації, економічної кризи та закриття сільських філій, оптимізації мережі, впровадження у роботу нових інформаційних технологій із використанням Інтернету, децентралізації та ще багато інших перипетій. Нелегкі часи переживають наші книгозбірні і сьогодні, в часі війни. Але саме тепер наша робота з медіаграмотності важлива, щоб люди навчилися краще розпізнавати фейки, не велися на маніпуляції та не поширювали російські наративи. Освіта та культура, українська самоідентифікація – це те, чого страшенно боїться росія.

Професійне свято – це ще один привід нагадати нашій громадськості, суспільству та владі про те, що є такі люди – бібліотекарі, і роль їх у формуванні нашої української ідентичності є вагомою.

Від імені Буського міського голови привітала працівників бібліотек з професійним святом та ювілеєм і вручила їм подяки секретар Буської міської ради Людмила Рудіон, яка свого часу працювала у Буській книгозбірні. Щирі слова подяки за самовіддану працю з нагоди професійного свята бібліотекарі отримали від начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради Марії Ричель.


Також на свято завітали і наші партнери та добрі друзі Буської міської бібліотеки – поетка, член Національної спілки письменників України Валентина Лотоцька, краєзнавиця Людмила Ціхоцька, краєзнавець та голова товариства «Бужани» Михайло Зозуля.

                

Приємно, що ювілей бібліотеки разом з нами святкували ветерани бібліотечної справи – Оксана Стецик, яка впродовж сорока років очолювала бібліотеки Бущини, а також Марія Головата, Ганна Мушак, Марія Вишневська (Репецька) та Катерина Панчишин (Татарин).



Незабутні враження бібліотекарям та гостям свята подарували надбужанські соловейки Вікторія Варварич та Магдалина Король, у виконанні яких прозвучали пісні «Україна – це ти» та «Україна моя».

Цінними для Буської міської бібліотеки є книги, подаровані нашими друзями і партнерами – Людмилою Рудіон, Людмилою Ціхоцькою, Валентиною Лотоцькою та Михайлом Зозулею.

Дякуємо Буському міському голові Ростиславу Сліпцю за підтримку і допомогу в організації святкового бібліофоруму з нагоди 80-річчя Буської книгозбірні.







Відео з урочистості