Сторінки

пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

ЗАВЕРШУЄМО РІК, ПЛАНУЄМО РОБОТУ НА НАСТУПНИЙ

Сьогодні у Буській ЦРБ відбулася чергова виробнича нарада бібліотечних працівників району. В її ході були розглянуті наступні питання: річна звітність публічних бібліотек за 2018 рік, планування роботи бібліотек на наступний рік, робота з фондом документів. Зокрема, заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль на базі матеріалів обласного семінару для заступників директорів «Мистецтво створювати бібліотеку» розповіла про успіхи та передовий досвід сучасних публічних бібліотек України, в тому числі і Львівщини.

Завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Буської ЦРБ Олександра Алієва озвучила основні вимоги щодо переобліків фонду у підзвітних бібліотеках – філіях, очистки книжкового фонду від морально зношеної та застарілої літератури, вилучення та списання книг, впровадження в роботу нової класифікації документів  - УДК. Завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк звернула увагу на основні акценти в плануванні роботи на 2019 рік, а також зробила короткий огляд життєпису Марії Свєнціцької – педагога, германіста, бібліографа, дочки відомого мистецтвознавця Іларіона Свєнціцького  «Життя, сповнене жертовності» (до 100 – річного ювілею).



Підсумувала нараду директор Буської РЦБС Оксана Стецик, коротко проаналізувавши стан роботи бібліотечної галузі району впродовж року.


четвер, 22 листопада 2018 р.

XV Мандрівний фестиваль Docudays UA

XV Мандрівний  фестиваль Docudays UA – у Буській бібліотеці

Сьогодні в Буській центральній районній бібліотеці у межах XV
Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся перегляд та обговорення фільму «Коли я чую спів птахів». Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Місія Мандрівного фестивалю Docudays UA  - створення можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу і таким способом сприяти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.
Учасниками заходу  стали молоді люди - восьмикласники Буської ЗОШ №1, які завітали до нас разом з практичним психологом Русланою Сапотюк.










Л.Михалюк, завідувачка відділу обслуговування Буської ЦРБ

середа, 21 листопада 2018 р.

ПОЕЗІЯ - ЇЇ ЖИТТЄВЕ КРЕДО

Вчора у Буській центральній районній бібліотеці знана на Бущині майстриня слова, поетка, вчителька Красненської школи №1 Валентина Лотоцька презентувала  свою нову книгу «Квиток у весни». Формат зустрічі відбувся у формі бібліокафе «Книжкові смаколики», де уже традиційно ми разом з відвідувачами заходу замість страв «смакуємо» хорошими книгами. Цього разу у наше затишне кафе завітало багато гостей – представники місцевої влади, бібліотекарі навколишніх сіл, освітяни, працівники культури та читачі, котрі люблять  поетичне слово.





 Нова лірична збірка «Квиток у весни» вийшла друком  у 2018 році в львівському «Споломі» й присвячена «найкращому пораднику, другу і коханому чоловікові Олегові». У ній ніби й немає окремих розділів, присвячених певним темам, все ж можна виділити з поетичного доробку, що увійшов до збірки, любовно – інтимну лірику, пейзажну лірику та патріотичні й громадянсько – філософські твори. Левова частина - вірші про любов і пристрасть, розчарування і зневіру, надію і сподівання. Вони ніби написані серцем - дуже щиро і переконливо. У них – власні історії, переживання і велика наука життя. А головне – у них ода коханню – почуттю, про яке мріє кожна людина, бо кохання – це джерело, звідки бере свій початок усе живе на землі. Авторка стверджує:

«Ніхто нас за любов судить не сміє,
Бо судить той, хто сам любить не вміє!» 


 Впродовж усього бібліотечного дійства лунали емоційні вірші Валентини Лотоцької – як з її уст, так і з уст читців – поціновувачів вишуканої поезії. Ці вірші настільки мелодійні, що колега, вчителька музичного мистецтва Красненської школи № 1 Оксана Приставська залюбки кладе їх на музику. То ж кілька авторських пісень на слова Валентини Лотоцької прозвучали у її виконанні та внесли цікаву ноту у наше спілкування. Насолодившись філігранним поетичним словом Валентини Лотоцької,  усі учасники дійства отримали неабияке душевне задоволення.
А ще звучали  слова визнання та вдячності Валентині Лотоцькій за її невтомну працю та творчу енергію! З виходом нової книги авторку привітали голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, головний спеціаліст Буського районного відділу освіти Михайло Шимків та методист Зіновія Гулка, колеги – вчителі.








На обкладинці книги Валентини Лотоцької написано, що в житті вона керується кредом:  «Треба чесно жити і пити щастя, як нектар, до дна, щоб кожна мить щасливою була, щоб за минулим потім не жаліти». Напевно, поезія допомагає їй бути собою, у ній вона стверджується. То ж поезія – також її життєве кредо.


Л.Вовк, завідувачка методичного відділу 
Буської ЦРБ ім.І.Котляревського

четвер, 15 листопада 2018 р.

ПІЗНАЄМО СВІТ З БІБЛІОТЕКОЮ

Вчора  у нашу бібліотеку завітали девятикласники Балучинської школи разом зі своєю наставницею Орисею Кирич. Тут працівники Буської районної книгозбірні Леся Вовк, Людмила Михалюк та Леся Цюпка провели для дітей інформаційно - пізнавальну годину: розказали про значення книги в житті людини,  специфіку діяльності бібліотечної установи, а також зробили огляд краєзнавчої експозиції «Мій край – моя історія жива».



Завершальним етапом візиту школярів стали екскурсія структурними відділами Буської ЦРБ ім.Котляревського та відвідини музею – інсталяції подій Майдану – АТО, який розташований у підвальному приміщенні Буського РНД і є частиною краєзнавчого музею м.Буська.





Такі зустрічі є невід’ємною частиною навчально – виховного процесу, адже сприяють формуванню у молодого покоління національно – патріотичних почуттів, допомагають у вивченні історії рідного краю. 

Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 8 листопада 2018 р.

З ІСТОРІЇ ПРОСВІТНИЦТВА ТА НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНОГО РУХУ НА БУЩИНІ


СЬОГОДНІ ВІДБУВСЯ ІХ - ИЙ ФОРУМ КРАЄЗНАВЦІВ - ЛІТОПИСЦІВ КРАЮ

Уже вдев’яте з участю представників місцевої влади, істориків, краєзнавців, бібліотекарів, освітян та громадських діячів у Буську відбувся регіональний форум краєзнавців – літописців краю. Цьогоріч темою зібрання були дві поважні дати – 150 – річчя створення товариства «Просвіта» та 100 – річчя ЗУНР. А ще родзинкою дійства стала презентація 2 – го випуску краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», впорядкованого і виданого ГО «Товариство «Бужани», який повністю присвячений історії діяльності «Просвіти» на теренах Бущини та ЗУНР. Привітав усіх учасників форуму голова Буської районної ради Богдан Глова: «Тішить те, - зауважив він, - що небайдужими людьми постійно ведеться пошуково – краєзнавча робота, і молоде покоління наших земляків матиме добру базу для вивчення історії рідного краю». 




Історія товариства «Просвіта» – це історія культурного і національного відродження українського народу,  це історія боротьби за національне існування, відродження історичної пам’яті. Майже у кожному селі на початку минулого століття діяли просвітянські товариства та організації, які мали за мету навчити людей грамоти, плекати в них духовність та культуру. Такі товариства очолювали переважно духівники, адвокати, вчителі. Історія «Просвіти» Бущини має славну історію та видатних діячів – про це на форумі говорили у своїх виступах начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька та заступник директора Буської РЦБС Галина Гораль.




Просвітницькі товариства  через освіту та плекання національних цінностей  підготували підґрунтя для найбільшого національного здвигу українців Галичини – Листопадового чину 1918 року. Відлуння Листопадового чину докотилося і до Буська. Багатьом уродженцям Буська та округи довелося долучитися до подій національного відродження 20-х років минулого століття. Визначними постатями української революції є представники буських родин: Петрушевичів, Чучманів, Ваньо та ін. Події Листопадового зриву  і участь у них уродженців Бущини висвітлили у виступах історик, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник та вчитель Красненської ЗОШ №1 Ярослав Стецишин.

На завершення форуму краєзнавець та дослідник Буська Михайло Зозуля  презентував усім 2-ий випуск історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», відповідальним редактором якого він є, та запевнив, що в папці у нього матеріалів на нову книгу є ще досить – отож є над чим працювати. 



Заступник голови Буської РДА Тетяна Сай подякувала активістам за таку вагому працю на ниві просвітництва та краєзнавства, якою є вихід у світ історико – краєзнавчого альманаху.
О.Стецик, директор Буської РЦБС,
 Л.Вовк, зав методичного відділу Буської ЦРБ