Сторінки

четвер, 12 липня 2018 р.

"КЛЕКІТ БУЗЬКА" - ПЕРШИЙ БУСЬКИЙ ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ АЛЬМАНАХ

Цього року виповнюється 30 років з часу створення в Буську громадської організації «Товариство Бужани». У далекому 1988 році воно стало першою ластівкою національного відродження на наших теренах. Організовували його люди, якими, в першу чергу, керувала любов до рідного краю, його історії та культури. Ініціатором  створення товариства були брати Зіновій та Володимир Павлики, краєзнавець Тарас Дишкант, громадський активіст Олександр Саримсаков, вчителі місцевих шкіл Людмила Ціхоцька, Ярослав Книш та Роман Бучко, журналіст Ігор Грабович. 1989 року товариство зареєструвало свій статут, і вже тоді було зрозуміло, що воно займе важливу нішу у суспільно – політичному та громадському житті краю. З цього часу і донині члени товариства мають активну життєву позицію, ведуть дослідницьку, історико – культурну  та археологічну діяльність, долучаються до всіх важливих подій, що відбуваються в районі. Впродовж років у товариство вливалися нові ініціативні люди, кожен з яких вносив свою лепту в історико – краєзнавчу скарбницю Бущини. Одним з них був Михайло Зозуля, який систематизував та видав перший номер Буського історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька». До нього ввійшли статті членів товариства «Бужани», написані з часу його заснування. Сьогодні у методичному залі Буського РНД відбулася презентація цього видання.



 Привітати «Бужан» та мешканців Буська з виходом у світ першого номера альманаху прибули відомі історики та краєзнавці Львова - Іван Сварник, Андрій Левик, Роман Мелех, Анатолій Недільський, директор видавництва «Растр – 7» Михайло Турко. У своїх виступах вони акцентували увагу на тому, що вихід такого видання – важлива подія для бущан. Буськ – дуже древнє місто, тут зароджувалася українська держава. За словами Івана Сварника, історико – культурний альманах «Клекіт бузька» - це ще одна цеглинка в будівництво модерної української держави. Саме тому ми маємо свято берегти історичну пам'ять для нащадків, бо без неї у держави немає майбутнього.



 Щирі слова подяки за свою подвижницьку працю та підтримки у виданні майбутнього тиражу цієї книги члени товариства отримали і від голови Буської районної ради Богдана Глови, першого заступника голови Буської РДА Олега Ільківа, редактора часопису «Воля народу» Миколи Іванціва, начальника відділу культури та туризму Буської РДА Людмили Ціхоцької, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха. «Дякуючи таким людям, таким організаціям, як «Товариство Бужани», Україна і стала незалежною», - підсумував Богдан Глова. 






А книгознавець та журналіст Анатолій Недільський зауважив, що у всі часи прогресом рухає культура, одним з виявів якої є книжка. І такий альманах слугуватиме багатим джерелом для теперішнього та майбутнього поколінь, для тих, хто прагне глибше пізнати історію свого народу. Бо ті, що читають книжки, завжди ведуть за собою інших. 
                                                     Галина Гораль, заст. директора Буської ЦБС
                                                              Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 5 липня 2018 р.

ПАМ'ЯТІ ТРАГІЧНИХ ДНІВ...

5 липня виповнюється чотири роки з дня, коли українська армія після тривалої облоги зайняла стратегічно важливі міста Донеччини Слов'янськ та Краматорськ. О 13 годині бійці-розвідники 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська встановили український прапор. Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під окупацією російсько-терористичних угруповань, стало черговою перемогою українських військових над проросійськими бандформуваннями.  З приходом українських військових міста почали повертатися до нормального мирного життя. 
Сьогодні в методичному залі Буського РНД відбулася пам’ятна акція, присвячена 4-ій річниці визволення Слов’янська та Краматорська. Її підготувала та провела директор Буської централізованої бібліотечної системи Оксана Стецик.






В акції взяли участь заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, керівник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, працівники відділу культури та Буської центральної районної лікарні.



середа, 4 липня 2018 р.

НАВЧАЮЧИСЬ - ВДОСКОНАЛЮЄМОСЬ ФАХОВО

Вчора бібліотекарі філій села Яблунівка та Вербляни Буської РЦБС Наталія Прокуда та Оксана Кушинська взяли участь у навчанні для працівників галузі культури Львівської області під назвою «Школа культурних студій». Його організатори – департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім.Р.Іваничука та БО «Львівська освітня фундація». Мета навчання - розвиток творчих ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток  громад Львівщини, налагодження партнерства, комунікації та синергії заради сталого розвитку громади, подолання конфронтації інтересів, підвищення рівня компетентності працівників культури Львівщини, росту їх професійної майстерності. В ході навчання обговорювались такі теми:
 Бібліотекарі - "універсальні солдати" нашого часу - на службі громади
 Волонтерство: мотиви, механізми, ролі. Що таке громадські організації
Можливості інноваційних проектів у бібліотеці
Планування та управління проектами, специфіка бібліотечних проектів та приклади










Навчання успішно завершили, сертифікати отримали, готові  впроваджувати отримані знання на практиці!


вівторок, 3 липня 2018 р.

ТИЖДЕНЬ ОРИГІНАЛЬНИХ ВИСТАВОК

Якою повинна бути сучасна бібліотека, аби привабити користувача? Чим сьогодні його здивувати, які послуги запропонувати? Про це активно ведуться розмови на всіх рівнях. Популярною є думка про те, що сучасна бібліотека – це простір для спілкування, коворкінг – центр. Звичайно, у великому місті, де багато дітей та молоді, де легше залучити кошти та вирішити фінансові проблеми, легше вижити й бібліотеці. А що ж робити книгозбірням у невеликих містечках чи селах? Чекати, поки тебе «закриють», чи все таки змінюватися? Бібліотекарі Буської центральної районної бібліотеки вважають: ні в якому разі не слід  падати духом, а  шукати резерви та трансформуватися, намагаючись  йти в ногу з часом. Саме тому у нас виникла ідея створити у бібліотеці ряд оригінальних книжкових виставок "Насолоджуйтесь читанням! Вам це пасує", змінивши їх традиційний формат. Отож, тиждень виставкової роботи розпочато. Приходьте до нас щодня і отримуйте нові враження!


День перший – до уваги читачів самобутня літня виставка – інсталяція «Квітковий рай». ЇЇ мета – виховання естетичного смаку читача, популяризація літератури про природу, зокрема, квіти, які прикрашають наше життя та приносять емоційну насолоду.











День другий - представляємо виставку - інсталяцію "Чим хата багата"

 Оглянувши запропоновану виставку, читач має можливість дізнатися про найважливіший елемент побуту, без якого не можна уявити життя людини і колись, і сьогодні. Це хата – уособлення рідної домівки, родини, незалежності, благополуччя, гостинності. Споконвіку хаті надавали великого значення, до неї ставилися з особливою повагою, упорядковували, прикрашали й свято оберігали. Хата для українця – це не тільки місце проживання, це осередок людського існування, сімейних традицій, родинне коло зі своїми правилами, законами, секретами. Книжково - ілюстративну експозицію доповнюють елементи українського  декоративно - ужиткового мистецтва та  побуту.  

                                            


День третій – на вас чекають всілякі секрети з книжкової шафи. Варто лише повернути ключик у замку.
Чи часто ми відкриваємо книжкову шафу – традиційне місце зберігання книг? І чи у кожного вдома є цей предмет умеблювання, бо його замінили сучасні, більш зручні та модні меблеві конструкції. Якщо у вас немає книжкової шафи, радимо завітати до нашої бібліотеки та відкрити ключем нашу шафу, однойменну виставку – інсталяцію «Відкрий книжкову шафу», а заодно познайомитися з її наповненням. Впевнені, що у нашій шафі ви знайдете щось цікаве й корисне для себе!