Сторінки

пʼятниця, 24 березня 2017 р.

"О СЛОВО! БУДЬ МЕЧЕМ МОЇМ!"

21 квітня - Всесвітній день поезії. В межах відзначення цієї дати 23 квітня Олеська селищна бібліотека разом з Олеською школою та бібліотекою с.Теребежі провели для дітей літературну годину «О слово! Будь мечем моїм!», присвячену творчості українського поета-символіста, драматурга і публіциста Олександра Олеся. Із вступним словом про О.Олеся виступила вчитель – філолог Любов Максименко.























Вона розповіла, яким суперечливим був життєвий і творчий шлях поета. У його творчому доробку є вірші про революцію, чудові пейзажні поезії, любовна лірика, драматичні етюди, талановиті сатиричні твори та майстерно написані казки для дітей.Під час заходу були прочитані вірші О.Олеся «О слово рідне!Орле скутий», «О принесіть як не надію,то крихту рідної землі», «Сніг в гаю», «Коли б ми плакати могли». Їх декламували Ольга Веселовська, Діана Кузьма, Оксана Панас, Христина Войтович. Ведучими дійства були завідувачка Олеської селищної бібліотеки Марія Карпій та бібліотекар Теребежівської сільської книгозбірні Галина Борщ.
























М.Мединська, бібліотекар Олеської селищної бібліотеки

вівторок, 21 березня 2017 р.

"ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ..."

21 березня– Всесвітній день поезії. Саме ця дата зібрала читачів у бібліокафе Буської районної книгозбірні «Книжкові смаколики» на чергову зустріч. Тема заходу – «Поезія – це завжди неповторність». Цього разу бібліотекарі подавали до столу фреш – салат «Секрети  поетичної творчості» і поетично – мозаїчні бутерброди, а також  літературний  мікс  «Шури – Бури – Чари» та «Пелюсткові зливи» (від гурмана строф та рим Валентини  Лотоцької).  



Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! В чому секрет поетичних чарів, чому вірші здатні надихати, окриляти, підбадьорювати? Як поетам вдається так глибоко проникати в людські почуття, дотепер залишається загадкою. Нашими гостями були люди, які люблять та високо цінують поетичне слово – працівники культури, освітяни, учні Буської ЗОШ №1



Тому присутні «апетитно смакували» довершеними поезіями Івана Франка (українською, польською та англійською мовами) у виконанні школярок Олі Смолінської (бібліотека с.Ракоботи) та Марти Семенів(бібліотека с.Побужани).








Справжню насолоду учасники кафе отримали від любовно прочитаної дитячої поезії вчительки з Красного Валентини Лотоцької із її книжки для дітей «Шури – Бури – Чари». Також ми мали нагоду помилуватися оригінальними ілюстраціями до цієї книги, які створила художниця з Буська Лілія Андрєєва. Зовсім недавно у видавництві «Сполом» вийшла нова збірка віршів поетеси під назвою «Пелюсткові зливи», отож сьогодні вона презентувала її в Буську. 







Були й музичні родзинки – ласощі – пісня про маму на слова Валентини Лотоцької і музику Степана Галябарди, яку виконала директор Буського РНД Ганна Грушицька, та пісні на слова Ліни Костенко і Вадима Крищенка у виконанні методиста РНД Світлани Баб’як.







Щиро вдячні усім, хто брав участь у нашому дійстві, - ми прагнули наповнити ваші серця любов’ю й теплом, доторкнутися до прекрасного та створити свято для кожного. Чи нам це вдалося, судити вам. Будемо раді новим зустрічам у нашому бібліокафе!
Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 16 березня 2017 р.

ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВА КНИГА ПРО ОЛЕСЬКУ ЗЕМЛЮ

ПІЗНАЄМО РІДНИЙ КРАЙ

У Буській бібліотеці – знову поповнення! Сьогодні ми отримали в подарунок нову цікаву книгу «Сторінки життя і діяльності знаних людей Олеського краю» про Олеську землю, яка славна своєю багатолітньою історією та видатними людьми. ЇЇ подарувала Оксана Стецюк, уродженка Йосипівки, доцент Львівського національного університету ім.І.Франка,  котра уклала цю книгу у співавторстві з Степаном Позняком – вихідцем з Олеська, доктором географічних наук і професором Львівського національного університету ім.І.Франка.
 
Збірник статей вийшов у світ минулого року та присвячений 650 – літтю Олеська. У ньому подано коротку характеристику природи Олеського краю, історію виникнення та розвитку містечка Олеська від заснування до наших днів, сторінки життя й діяльності знаних людей, які своєю працею прославили не лише Олеську землю, але й всю нашу державу. Презентація книги з участю авторів  відбулася у лютому цього року в Олеській загальноосвітній школі. Ще один примірник книги пані Оксана подарувала  Йосипівській сільській  бібліотеці. Працівники бібліотек висловлюють щиру вдячність авторам книги за подарунки та запрошують читачів поглибити свої знання про рідний край!


Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

вівторок, 14 березня 2017 р.

ТВОРИМО ВЕСНЯНИЙ НАСТРІЙ

Настала довгоочікувана весна... Після холодної сірої зими так хочеться додати до життя  яскравих барв, зробити його веселішим. Особливо цього прагнуть діти - вдячні слухачі та читачі. Коли працюєш для них, молодшаєш душею, - так вважають бібліотекар та директор НД з Кізлова Марія Ковалик та Наталія Дзюба, які вже багато років поспіль працюють в тісному тандемі. Напередодні свята весни - 8 березня- вони разом з дітворою, третьокласниками та четвертокласниками Кізлівської ЗОШ організували та провели цікавий майстер - клас з виготовлення паперових поробок - відкриток та квітів.




Діти з великим натхненням трудилися, аби подарувати власноруч виготовлені весняні сюрпризи своїм мамам та бабусям.

Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

ВІДЗНАЧАЄМО УРОДИНИ ШЕВЧЕНКА


  
ТАРАСОВІ МУЗИ

Вчора в Красненській селищній бібліотеці до уродин Тараса Шевченка бібліотекарі провели цікаве дійство – літературну розвідку «Жінки в житті Т.Шевченка». Учасниками заходу були школярі Красненської ЗОШ № 1 – п’ятикласники та шестикласники разом з вчителькою Юлією Роман – Ярошевською.



Жінки і почуття кохання відіграли значну роль у житті і творчості поета. Тарас Григорович, з одного боку, був дуже щасливою людиною – він кохав і був коханим, а з іншого – глибоко нещасним в особистому житті, бо мрія усього його життя про дружину, дітей та родинне щастя так і залишилася мрією…До сьогодення дійшли усі історії кохання, які трапилися на життєвому шляху Великого Кобзаря. Та було у нього одне «кохання та пристрасть» - рідна Україна. Шевченко так мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, в якій будуть шануватися мова та культура, а люди будуть щасливими! Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря Надії Тарнавчик про Тараса Шевченка, його сердечні почуття, його музи, що надихали великого поета, художника на створення невмирущих поезій і  геніальних полотен. На завершення заходу  учасники декламували вірші Шевченка, а також  активно взяли участь у вікторині за творчістю поета «З якого це твору».
С.Гірняк,
 бібліотекар юнацького відділу Красненської селищної бібліотеки ім.І.Тиктора



Підтримуємо акцію «Global Shevchenko»!

У рамках флешмобу, присвяченого дню народження Кобзаря, 9 березня 2017 року біля пам'ятника Т.Шевченку в Олеську зібралися  голова та депутати Олеської селищної ради, бібліотекарі Олеської та Теребежівської бібліотек, а також Олеського професійного ліцею. Усі читали поезії Великого пророка України, потім заспівали «Заповіт».



М.Карпій, завідувачка Олеської селищної бібліотеки


 МИ ЧУЄМО ТЕБЕ, КОБЗАРЮ, КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

11 березня в Народному домі с.Теребежі до 203 – ої річниці від дня народження Великого Кобзаря для сельчан відбулася літературно – музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».





Основу її склали вірші Т.Шевченка та пісні на його слова. Організатор акції – бібліотекар та директор Народного дому Галина Борщ.



ВШАНОВУЄМО КОБЗАРЯ


9 березня до 203 – іх роковин  Т.Г.Шевченка  в Соколівці відбулося літературно – музичне свято «В сім’ї вольній, новій». В актовій залі школи зібралося чимало сельчан. Концерт розпочався спільним виконанням «Заповіту». Пізніше глядачі насолоджувалися майстерним виконанням пісень на слова Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої», «По діброві вітер виє» та багатьох інших,  які представили учасники художньої самодіяльності НД. Геніальні поетичні рядки з поеми Шевченка «Розрита могила» прозвучали у виконанні семикласниці Тетяни Вороновської. Учні 7 та 8 класів Володимир Зохнюк та Богдан Мартинюк продекламували уривки з твору «І мертвим, і живим, і ненародженим…» , а школярі молодших класів прочитали поезії Шевченка для дітей. Найбільше захопила глядачів маленька дівчинка Соломійка Кошель, яка голосом «соловейка» заспівала «Вишиваночку». 






Аби створити справжнє свято для мешканців села, треба  неабияк потрудитися. Але у соколівчан з цим проблем немає, бо активно співпрацюють  усі – і місцева влада в особі сільського голови Мирослави Леськів та секретаря сільської ради Наталії Кошель, і директор Народного дому Іван Лехів, і бібліотекар Соколівської книгозбірні Михайло Бжезіцький, і директор школи Михайло Ксьондзик.

Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 2 березня 2017 р.

СУЧАСНІ БІБЛІОТЕКИ - ЦЕНТРИ РОЗВИТКУ ГРОМАД

ОБГОВОРЮЄМО НАЙАКТУАЛЬНІШЕ

Сьогодні в методичному залі РНД відбулася чергова виробнича нарада бібліотечних працівників Буської районної централізованої бібліотечної системи (РЦБС). На ній  районними спеціалістами було проаналізовано основні напрацювання бібліотек в 2016 році, а також окреслено перспективу діяльності закладів культури в 2017 році. Зокрема, начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька  закликала представників бібліотечної спільноти  працювати активніше та креативніше, відповідаючи вимогам сьогодення та надаючи мешканцям громад  якісні послуги. 



Завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк розповіла про кращий досвід роботи бібліотек – філій РЦБС в 2016 році (Ракобовти, Топорів, Задвір’я, Йосипівка, Боложинів), а також озвучила  присутнім умови  районного конкурсу професійної майстерності бібліотекарів «Тріумф ідей», який стартує 3 березня і триватиме до вересня 2017 року. Велику увагу було акцентовано на проектній діяльності бібліотек, інноваційних способах, які слід використовувати для вирішення різноманітних завдань в галузі розвитку громад.





Заступник директора Буської РЦБС Галина Гораль оголосила бібліотекарям умови цьогорічного конкурсу дитячого читання «Книгоманія», який відбудеться в бібліотеках у березні. Директор Буської РЦБС Оксана Стецик представила до уваги учасників наради методичні поради з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), розроблені Міністерством культури України. 

середа, 1 березня 2017 р.

РОЗМОВЛЯЙ РІДНОЮ МОВОЮ І БУДЬ СОБОЮ!

Спочатку було Слово… З цим важко не погодитись, оскільки слово, мова — основа духовності народу. Про красу, багатство, милозвучність, чистоту рідного слова говорили школярі, читачі бібліотеки-філії села Сторонибаби, відзначаючи Міжнародний день рідної мови.



Мовознавчий конкурс, який відбувся 21 лютого в бібліотеці, вкотре переконав носіїв мови, що рідну мову треба вивчати ціле життя. Важливо дбати про культуру мовлення, бо як розмовляєш, так і мислиш, а наш лексикон — дзеркало нашого буття. Розмовляй рідною мовою і будь собою!


Р.Водницький, бібліотекар Соронибабської бібліотеки - філії