Сторінки

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

"Я СИН НАРОДУ, ЩО ВГОРУ ЙДЕ..."

До 160 - річчя Івана Франка

Сьогодні в Буській ЦРБ ім.І Котляревського відкрилася  виставка "Я син народу, що вгору йде", присвячена 160 - річному ювілею видатного поета та громадського діяча, Мойсея українського народу Івана Франка. Наповнена вона творами митця, як літературними, так і публіцистичними, перекладами, а також літературою, яка розповідає про життєвий і творчий шлях визначного українця, включаючи маловідомі сторінки його біографії. 





З цієї нагоди бібліотекарі провели літературну годину. Під час заходу заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль зробила екскурс творчістю І.Франка, зачитала цікаві спомини про великого Каменяра з книги М.Гнатюка «Спогади про Івана Франка», а також представила книжково – ілюстративну виставку «Я син народу, що вгору йде». Бібліотекар акцентувала увагу на розділі виставки «Софія Караффа – Корбут – ілюстраторка творів Івана Франка», у якому виставлені репродукції ілюстрацій відомої землячки – художниці С. Караффи – Корбут до твору І.Франка «Іван Вишенський». На завершення бібліотекарі провели коротенький флешмоб, зачитавши улюблені поезії І.Франка. Запрошуємо відвідувачів до перегляду ювілейної виставки.


Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

вівторок, 23 серпня 2016 р.

УКРАЇНО, НЕЗБОРИМА ЗРОДУ, ТИ - ДУША ВЕЛИКОГО НАРОДУ!

Вчора у районній бібліотеці ім.І.Котляревського  для відвідувачів відкрито книжково – ілюстративну виставку, присвячену 25 – річчю Незалежності України.

 «Україно, незборима зроду, ти – душа великого народу!» - така назва виставки.  Основна її  ідея – висвітлити тернистий шлях, який пройшла Україна до своєї незалежності. Виставка  в хронологічному порядку відображає основні етапи українського державотворення та сформована за такими розділами: «Відроджені святині» (Національна символіка), «Вони творили нашу незалежність» (Історія України в особах), «Акт народження суверенної держави» (Події 24 серпня 1991 року, коли була проголошена незалежність), «Новітні герої України» (Події Майдану та АТО). Окремий розділ  «Дивосвіт моєї України» представляє Україну  чудовими мистецькими альбомами та світлинами, які ілюструють багатство природи, культури, архітектури, побуту та звичаїв українців. Виставка діятиме до 26  серпня, тому запрошуємо користувачів бібліотеки до її перегляду. 


пʼятниця, 12 серпня 2016 р.

ОСТРОЗЬКІЙ БІБЛІЇ - 435

Ювілей Острозької Біблії


Початки українського книгодрукування сягають далекого ХVІ століття і  видання. 12 серпня минає 435  років з часу виходу в світ Острозької Біблії – першого повного видання  книг Святого Письма старослов’янською мовою. З цієї нагоди у Буській книгозбірні імені Івана Котляревського було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Острозькій Біблії – 435 років».
 Під  час презентації виставки заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль розповіла про виникнення книгодрукування на українських теренах та велику заслугу  у цьому Івана Федоровича. Видання Острозької Біблії було здійснено при сприянні князя Костянтина Острозького і підготовлене гуртком учених при Острозькій школі. Біблія надрукована Іваном Федоровичем на папері з філігранями Буської папірні містить 628 аркушів. При оформленні видання були широко використані елементи декоративного оформлення – заставки, кінцівки, ініціали, численні композиції з виливних прикрас. Острозька Біблія була надрукована у безпрецедентно великій кількості, як на свій час, приблизно від 1500 до 2000 примірників. На сьогодні відомо більше 250 збережених примірників цієї реліквії, котрі знаходяться як у книгозбірнях  України, так і в наукових центрах зарубіжних країн. 
   











Начальник відділу культури та туризму Буської РДА  Людмила Ціхоцька зробила цікавий екскурс в історію виникнення Буської папірні, адже цьогоріч минає 435 років з часу її заснування.



У День міста Буська відбудеться відкриття пам’ятного знака на  місці колишньої папірні. Ми гордимося тим, що на буському  папері Іван Федорович друкував безцінні книжкові скарби.


  Галина Гораль, заступник директора Буської ЦБС

середа, 10 серпня 2016 р.

" ВІН БУВ І ПІШОВ ВЕЛИКОЮ ЛЮДИНОЮ..."

Сьогодні, 10 серпня Романові Лубківському виповнилося б 75 років.
Роман Лубківський —український письменник, державний і громадський діяч, Надзвичайний і повноважний посол України в Чехії.  Мудрий та щирий патріот, який зробив великий внесок у розвиток української незалежності.  Він надихав усіх  своїми  ідеями і прагненням удосконалити життя простих українців.  
Твори Романа Лубківського перекладені англійською, білоруською, болгарською, польською, російською, сербською, словацькою, хорватською і чеською мовами. 














В приміщенні бібліотеки відбувся флешмоб присвячений ювілею Романа Лубківського.

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

ПОДОРОЖ ЗАКАРПАТТЯМ

5 серпня працівники Буської централізованої бібліотечної системи милувалися неперевершеними краєвидами Закарпаття.  Мандрівка Закарпаттям розпочалася з Міжгірського  перевалу, озера Синевир. Синевир — найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Називають його ще  Морським  Оком Карпат. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку.





Бібліотекарі відвідали  також Національний природний парк «Синевир», реабілітаційний центр бурого ведмедя, селище Колочава. Родзинкою подорожі була екскурсія  в скансені «Старе село»  – музей просто неба, що є одним із перших сільських музеїв  архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, бібліотекарі потрапили у село стародавньої Верховини, побачили кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів,  історичні пам’ятки різних часів.





 Екскурсовод Юрій Радівілов водив  від однієї садиби до іншої. Тут і хати звичайних колочавців, і лазня, і єврейська корчма зі справжньою борговою книгою, і жандармерія. А ще він показував  музей вузькоколійки – раритетний паротяг та 10 вагончиків, у кожному з яких своя експозиція. Розмаїття представлених експонатів вражає – у скансені представлена чеська жандармерія, кузня, будинок ткача, сільська школа та ін. Тут об’єднана культура гуцулів, бойків, лемків, угорців, румунів, чехів, словаків, німців, євреїв. Подорож  завершилась в корчмі “У Вольфа  театралізованим дійством.






Особлива подяка нашому гіду – Тарасу за екскурсії, жарти, створений гарний настрій .