Сторінки

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

ЧИТАЄМО КЛАСИКІВ. СЬОГОДНІ І ЗАВЖДИ !



Вчора у методичному залі  Буського районного Народного дому відбувся районний конкурс – огляд читців, присвячений корифеям українського слова – Тарасові Шевченку, Лесі Українці (145 років з дня народження) та Іванові Франку(160 років з дня народження). Понад 40 конкурсантів різного віку – від найменших школярів до людей поважного віку - з різних куточків Бущини представили творчість поетів за своїм вибором. Палітра конкурсу була цікавою та насиченою, бо з уст виконавців звучало чимало поетичних рядків з інтимної та громадянської лірики митців, глибоко патріотичних та закличних віршів, а також віршів – присвят. Читали емоційно, проникливо, натхненно та впевнено! Після обговорення результатів конкурсу члени журі (головний спеціаліст відділу культури Надія Стахів, методисти Буського РНД Ірина Калиновська, Оксана Шквір, Любов Огороднік, зав. методичного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк та керівник драматичного гуртка Буського БДЮТу  Марія Камінська) так розподілили місця:
В номінації «до 10 років»:
1 місце – Т. Гоголь та М. Дзензделюк (с. Стовпин)
2 місце – М. Фрашкевич  (с. Гута)
3 місце -- О.Рачкевич (с. Балучин)
В номінації «від 10 до 15 років»:
1 місце – А. Кравчук  (смт. Красне) 
2 місце --- Х.Папроцька  (смт.Красне)
В.Козловська  (с. Петричі) , В.Лисак  (с. Н. Милятин)
3 місце --- В. Потопник  (с.Топорів), В. Вовк (с. Боложинів),
 Х. Козловська, А.Барановська  (с. Петричі)
В номінації «від 16 до 25років»:
1 місце – М. Грищук (с. Побужани)
І.Приставська (с. Ракобовти)
Я. Степаненко  (с. Кізлів)
2 місце --- І. Балабат  (с. Заводське)
Х. Борсук (с. Русилів)
3 місце – Ю. Войтович (с. Чаниж) 
А. Литвиненко (Буськ)
В номінації «від 25років»:
1 місце – М. Глова (НД смт. Красне)
Г. Струтинська (НД с. Богданівка)
2 місце—М. Майба (НД с. Куткір)
3 місце – М. Дума (бібліотекар бібліотеки - філії с. Задвір’я)
М. Степанюк (НД с. Переволочна)
В номінації «Авторська поезія»  відзначено О. Смолінську (с. Ракобовти).
Одностайно члени журі зійшлися на думці про те, що в нашому краї люблять та цінують поезію Великих Українців. Звичайно ж, найталановитіші читці  гідно представлять Бущину на обласному конкурсі.







Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 25 лютого 2016 р.

НЕХАЙ МОЇ СТРУНИ ЛУНАЮТЬ...


     В історії кожної нації є особистості, унікальні своєю багатогранністю, призначення яких – осмислювати історичне минуле й прокладати шлях у майбутнє. До таких видатних постатей українства належить легендарна поетеса, публіцист і громадський діяч, незламна духом жінка  - Леся Українка (Лариса Петрівна Косач - Квітка).  Сьогодні, 25 лютого,  виповнюється 145 років з дня її народження.
         Леся Українка творила в епоху, коли заново осмислювалася історія нашого народу, коли український національний рух набирав нових сил та організованого політичного характеру. Разом з тим вона була «сфінксом» для свого покоління.  «Лесю Українку мало розуміли або зовсім не розуміли сучасники. Суспільство не помітило її, обминуло», - писав М.Драй – Хмара. Поетка йшла на крок уперед. У пошуках відповідей на це питання можна послатися на Д.Донцова, котрий у праці «Поетка українського рісорджімента» в 1922 році стверджував: «Коли б Леся Українка прийшла трохи пізніше…її скоріше зрозуміли б. Та майже ніхто з її сучасників не відчував тієї бурі, якої так пристрасно прагнула вона». Леся Українка присвятила життя воскресінню і слугуванню духу нації, жертвуючи розумінням і сучасників, і наступних поколінь, отримуючи в подяку неприйняття та неувагу читача. Але саме завдяки жертовності мисткині та споріднених їй за духом українських діячів нація має змогу повніше осмислити сьогодні уроки минулого. Письменниця глибоко любила Україну, знала духовні цінності українського народу, з котрих найвище ставила мову, культуру, звичаї.
         «Минуть віки, тисячоліття, але той, хто захоче пізнати дух української нації на зламі двох століть – ХІХ і ХХ, - її злет і падіння, її трагедію і романтизм величі, - той неодмінно повертатиметься до словесного материка незламної Лесі Українки».
 Матеріал підготовлено за книгою «Українки в історії»





Усіх, хто захоче доторкнутися до безсмертного слова Великої Лесі, запрошуємо в  Буську районну бібліотеку ім.І.Котляревського.



середа, 24 лютого 2016 р.

ГОРДИМОСЯ ТОБОЮ, АНТОНЕ!

Нещодавно наш земляк, відомий в Україні й у світі спортсмен – паралімпієць, Антон Дацко повернувся додому з черговими нагородами. На Кубку світу з фехтування на візках, який відбувся у м. Шарджа (Об’єднані Арабські Емірати), він виборов золоту нагороду в змаганнях шаблістів (категорія В), бронзову – в турнірі рапіристів (категорія А). А днями у м. Егер, що в Угорщині, завершився  черговий Кубок світу з фехтування на візках. І знову – перемога! Фаворитом змагань став надбужанець Антон Дацко, який виборов 2 золоті медалі, зокрема в рапірі (категорія В) та шаблі (категорія В). Про свої  спортивні досягнення, враження від поїздок та пережиті емоції він радо розповів бущанам вчора на зустрічі в Буській районній бібліотеці, на яку завітав разом зі своєю матір’ю – Марією Дацко. Це не перша розмова у стінах районного Народного дому із чемпіоном і, сподіваємось, не остання! Дякуємо тобі, Антоне, за щирі, теплі слова та за ту невтомну працю, яку ти вкладаєш, аби гідно представити нашу країну у світі!  

 




                                                               




Відео М.Литвин  "Зустріч з Антоном Дацком"




Л.Вовк. зав. методично - бібліографічного відділу Буської ЦРБ

понеділок, 22 лютого 2016 р.

МОВА ЄДНАЄ УКРАЇНУ

Сьогодні в читальній залі Буської районної книгозбірні відбулася акція, присвячена Міжнародному дню рідної мови, який світ відзначає 21 лютого. Це свято було встановлено ЮНЕСКО за пропозицією країни Бангладеш у листопаді 1999 року з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Захід мав назву"Мова єднає Україну" та відбувся у формі бібліотечної  гри "Склади карту України з пазлів". Працівники районної бібліотеки та відділу культури, задіяні в дійстві, представляли цікавою інформацією кожну область України. Вони розповіли про видатних українців минувшини та сучасності, які внесли вагомий вклад у розвиток, збереження та примноження рідної мови - Тараса Шевченка, Івана Огієнка, Івана Котляревського, Маркіяна Шашкевича, Лесю Українку, Івана Франка, Володимира Сосюру, Олександра Олеся, Володимира Івасюка, Ліну Костенко та багатьох інших достойників.








середа, 17 лютого 2016 р.

ЗНАЙ ТА ЗАХИЩАЙ СВОЇ ПРАВА


З метою підвищення рівня правової освіти населення Буська центральна районна бібліотека тісно співпрацює з районним управлінням юстиції та Буським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги. З 15 по 19 лютого цього року триває Тиждень правових знань, присвячений Конвенціїї ООН про права дитини. Задля ширшої поінформованості громадян про основні тези Конвенції, підвищення рівня правової культури громадян у 2016 році, зокрема, стосовно прав та обов’язків дітей, а також на виконання Указу Президента України «Про Національну програму правової освіти населення» від 18 жовтня 2001 року № 992/2001, у Буській районній книгозбірні розгорнуто тематичну виставку «Конвенція ООН про права дитини». На ній представлено правничу літературу, нормативно – правові акти та періодику, які висвітлюють основні правові аспекти щодо захисту прав дитини, сприяння розвитку їх талантів та обдарувань. Запрошуємо усіх бажаючих до перегляду виставки та обговорення.





Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

четвер, 11 лютого 2016 р.

"СОЛОДКІ" ФАНТАЗІЇ - СВОЇМИ РУКАМИ


Наближається Валентинів день – свято усіх закоханих. Щороку, готуючись до нього, бібліотека збирає творчу молодь, аби поспілкуватися, допомогти набути нових знань та підтримати цікаві ідеї,  долучитися до благодійництва. Ось і вчора в читальному залі Буської районної книгозбірні було людно – тут відбувся майстер – клас з декоративного оздоблення солодощів – печива – сердечок. 


Ініціювала та провела захід бібліотекар юнацької кафедри Буської ЦРБ ім.І.Котляревського, керівник клубу за інтересами «Школа креативу» Леся Цюпка. А допомагали їй усі – і працівники районної бібліотеки та відділу культури, і школярі - дівчатка  із Буської ЗОШ № 1 Христина Григорієва, Катерина Бевз, Тетяна Окопська, Ілона Цюпка та Мілена Ковалик. Розмальовували сердечка ретельно, творчо та з любовю!!! Уже сьогодні яскраві, романтичні,  елегантні й вишукані солодкі смаколики - валентинки поспішать, аби стати подарунками для дорогих нам людей.  А виручені  з продажу кошти будуть використані на благодійність.





Леся Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ